Urban Decay / 24/7 Glide-On Eye Pencil (Hustle)

14 Nisan 2015 Salı

     Merhaba, ben tam Türkiye'de satılmayan ürünlerle ilgili çok yazı yazmamaya karar vermişken, çok güzel bir haber aldık. Çoğumuzun duyduğu gibi; Nisan sonu itibarıyla Urban Decay, Sephora'larda satılmaya başlıyor. Bu yüzden, bugün, artık Türkiye'de bulunabilecek bu güzel kaleme yakından bakalım.


    Daha önceden bir rengini daha anlattığım (yazısı burda), Urban Decay 24/7 Glide-on serisine ait bu kalemlerden, bugünkü konuğumuz Hustle


    Hustle, bu seride çokça bulunan kahverengi tonlarından yalnızca biri. Önceki yazımda anlattığım Underground'dan biraz daha açık bir renk. İçinde grilik bulunduran, ama barındırdığı bronz yansımalardan dolayı bunun çok belli olmadığı kullanışlı bir kalem. Çoğu göz rengine yakışacağını düşünüyorum. Beyaz tenli insanları yorgun gösteren, klasik kahverengilerden değil. Muadilini bulmanın çok kolay olmadığı biraz farklı bir ışıltılı kahverengi tonu. Yumuşacık sürümü ve başarılı pigmentasyonu sayesinde, tek katta istenilen sonuca ulaşabiliyorum.


    Açıkçası bu kalemlerin yapısından çok, renklerini seviyorum diyebilirim. Gerçekten renk skalası oldukça geniş. Benim için olumsuz bir özelliği varsa, o da sabitlenme süresinin (göreceli olarak) uzun olması. Tamamen sabitlenmesi, 1 dakikayı geçiyor. Yine de dağıtarak kullanacağım zaman bu özellik işime geliyor. 
    Sephora'da 59 tl'ye satılacak olan bu kalemler geldiğinde, mutlaka birkaç rengine daha bakacağım. 
    

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Makeuphints © 2014-2015. İzinsiz kopyalanamaz | Destek- Blogger

Tasarım-Design- Değmesin yağlı boya