Mac Strobe Cream

22 Ağustos 2015 Cumartesi

    Merhaba! Düzenli yazmaya geri dönmeye çalıştığım şu günlerde (!), havanın biraz kapayıp, nefes almamıza fırsat vermesi çok iyi oldu. 
    Bugün anlatacağım ürünü, "aydınlık makyaj" düşkünleri, çok sevecekler. Tabi eğer hala bilmeyen ya da denemeyen varsa. Mac Strobe Cream' den bahsediyorum!


    30 ml. (64 tl) ve 50 ml.'lik (118 tl) iki boyu olan bu kremin benim elimde ufak boyu mevcut. Cildimin durumuna göre, bazen tüm yüzüme bazen de sadece aydınlatıcı uyguladığımız yüksek yerlere sürüyorum. Tüm yüze uygulasanız bile ufak boyu sizi çok uzun bir süre idare eder.


    Mat, solgun, donuk ve yorgun ciltlerin özellikle çok memnun kalacağı bir ürün, Strobe Cream. Beyaz renkli. Losyon ve krem arası bir kıvamda. Kolayca yayılıyor. Cilt kısa sürede emiyor. Cildiniz çok kuru değilse fakat aydınlık görünümü de seviyorsanız makyaj öncesi nemlendirici/baz olarak kullanmanız yeterli nemi ve parlaklığı sağlar.


    İçinde, pembe-lila ışıltılar var. Göze sim şeklinde değil de, ışığın yansıması olarak görünüyor. Daha açık şöyle anlatabilirim; herhangi bir kremi sürdüğünüzdeki aydınlık görünüm, zaman geçtikçe cildin onu emmesiyle kaybolur ya, işte strobe cream'de o ışıltı kaybolmuyor. Bu da içindeki ışıltıların, ışığı yansıtma gücüne bağlı. Ben, kış mevsiminde nemlendirici üzerine tüm yüzüme, yazın ise nemlendirici bile sürmeden sadece yüzümün yüksek yerlerine uyguluyorum. (Cilt tipim kışın kuru, yazın normal)


    Elinizle ya da herhangi bir fondöten fırçasıyla uygulayabilirsiniz. Ben genelde ellerimle, ellerimi bulaştırmak istemediğim zamanlarda ise Sigma F50 (Mac 187 tipinde) ile uygulama yapıyorum. İstediğiniz bitiş için şöyle bir yol izleyebilirsiniz: Eğer belli belirsiz bir ışıltı versin fakat cildim canlı görünsün derseniz, fondöten altına uygulamanızı; sağlıklı bir görüntünün yanında vereceği ışıltıdan optimum şekilde faydalanmak istiyorum derseniz de, fondötenle aynı anda (karıştırarak) sürmenizi tavsiye ederim.
    Anlatışımdan da anlayacağınız gibi Strobe Cream, bittiğinde hemen tekrar alacağım, çok memnun kaldığım bir ürün. Eğer şehrinizde Mac yoksa ve/veya online alışverişi tercih ediyorsanız, şuradan satın alabilirsiniz.
    Sizin aydınlık görünüm için kullandığınız ürünler hangileri?

2 yorum :

  1. Strobing trendiyle beraber her markadan likit aydinlatici cikiyor Mac e muadil gosterebileceginiz bir urun var mi acaba 😊 yoksa olmazsa olmaz mi

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Biliyorsundur zaten; Loreal Lumi Magique baz en yakin olan herhalde. <3

      Sil

Makeuphints © 2014-2015. İzinsiz kopyalanamaz | Destek- Blogger

Tasarım-Design- Değmesin yağlı boya